Çekim dinamiklerini anlamak önemli…

İlişkilerin daha yüksek bir seviyeye evrimleşmesi ve birbirimize gereken değeri verebilmek için, iletişim kurma sebeplerimizin altında yatan müthiş sevgiyi ve iletişime geçme şeklimizi ya da daha doğrusu bizi harekete geçiren enerjiyi, duyguları, değerleri iyi anlamak önemli olan. Toplumsal değerler, gelenek görenekler, insani yardımlar, dostluklar, arkadaşlıklar adı ne olursa olsun, iletişim kurma sebepleri, çekim dinamikleri olabilir. O zaman en yakın çekim dinamiği “Kurban Bayramınız” kutlu olsun diyelim. İnsani yardımları, kişisel dayanışmaları ihmal etmeyelim. İşte bütün bunlara örnek olacak önemli bir kuruluş Hilal-i Ahmer, Kızılay ve kıymetli Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık bu ay kapak konuğumuz. Hem Kızılay hareketinin, hem de toplumun saygı ve sevgisini üzerinde toplayan Genel Başkan Dr. Kınık’la Kızılay hareketini, kırmızı aileyi, yenilikçi vizyonunu, çalışmalarını, amaçlarını, kolektif işleri ve hedefleri üzerine keyifle okuyacağınız bir söyleşiyi gerçekleştirdik.

Bu ay dergimizde başka neler var?

Festivaller, mekanlar, moda, kültür sanat, shopping ve otomobil sayfaları dergiye her baktığınızda ilginizi çekecek detayda hazırlandılar.  Ülkemizin ve dünyanın önde gelen araştırma şirketi Ipsos; Türkiye’nin de yer aldığı 30 ülkede gerçekleştirdiği araştırma ile insanların yaşlılığa ve yaşlılık hayatına nasıl baktığını çeşitli açılardan değerlendiriyor.  Seyahat severlere baharat ülkesi Zanzibar ve yeni gemi turlarının gözde rotası Japonya… Marka şehirler, ilçeler, mekânlar mercek altında… Cennetten bir köşe; Artvin’in Şavşat ilçesinde “Karagöl”…

Değerli üstat Vural Çakır, yine önemli bir konuyu siber şiddet konusunu “Çağdaş Şiddet” başlığı altında Brand City sayfası için kaleme aldı.  Sanat sayfamızda; İsveçli sanatçı Alexander Klingspor, hayat hikayesi ve eserleri ile yer alıyor. Moda deyince Verda Penso, ilk buluşmada giyinilebilecek kıyafetler için tüyolarını paylaştı.  20 soruda ben kimim köşemizin konuğu ünlü oyuncu sevgili Seray Sever. Kendisini bu köşeden sorularımıza verdiği samimi yanıtlarla daha yakından tanıma imkanı bulacaksınız.  Tolga Atalay’ın Chef&Chef’e konuğu Şef Osman Sezener…  Ve daha birçok değerli içerik; haberler, davetler, açılışlar, buluşmalar “ hanedancity ” ekibimiz tarafından siz değerli okurlarımız için izlendi.

Mutlu bayramlar,  keyifle okumalar.