Doğa Aktivistleri Kaplankaya Nature için Türkiye'de

Doğa Aktivistleri, Kaplankaya Harvet Nature için Türkiye’de

Doğa Aktivistleri Kaplankaya Nature için Türkiye’de

Ege’nin sıra dışı doğasında yer alan Kaplankaya, dünyanın en ünlü aktivistlerinin bir araya geldiği Harvest Nature’ın ikincisini 24-26 Mayıs tarihlerinde Kaplankaya’da gerçekleştiriyor.

Harvest Nature’ın üç güne yayılan etkinlik kapsamında dünyanın keşif ve korunmasına ilişkin konular, uluslararası uzman 15 konuşmacının anlatımıyla ele alınacak.

Etkinliğe katılacak kaşif ve aktivistler arasında; 20’ye yakın kitabı olan Wade Davis, dünyanın etrafını hiç yakıt tüketmeden tamamen güneş enerjisi ile 5 gün 5 gece uçarak dolaşan pilot Andre Borchberg ve serbest dalış dünya rekortmeni Hanli Prinslo gibi isimler bulunacak.

 

National Geographic kaşiflerinden, fotoğrafçı, antropoloji ve botanik profesörü Wade Davis ayrıca Türkçeye çevrilmiş olan “Yol Bilenler” isimli kitabıyla tanınıyor. Okyanusları ve denizleri araştırmak amacı ile “I am water” adlı kuruluşu hayat geçiren Hanli Prinslo ise  insanlığı suyun altı ile bağ kurmaya teşvik eden çalışmalara imza attı.

 

İş dünyasının liderleri, girişimciler ve aktivistlerinin dahil olduğu yaklaşık 200 kişilik bir davetli kitlesine ev sahipliği yapan konferans, yoga, kürek sörfü, aşçılık dersleri, nefes alma atölyeleri ve daha fazlasını içeren bir dizi uygulamalı atölye çalışması ve etkinlik sunulacak.