Sanat için yollarda

Sanat için yollarda

İş adamı Selim Yerebakan ve kardeşi Adnan Yerebakan Avrupa’da sanat atölyeleri, sanat galerini dolaşıp, genç ve yetenekli sanatçılar ile temasa geçiyor. Türkiye’de bulunan Sanatorium adındaki galerilerinde sanatçıları, sanatseverlerle buluşturuyorlar.

Türk tarihinin başladığı yerdeler

Uzun zamandır kurdukları bir gurup ile dünyanın farklı bölgelerine seyahat eden Nahit-Nurgün Kemalbay, Saniye-Sezgin Elmas çifti, Türk tarihinin başladığı yer olan Orta Asya’dalar. Özbekistan’ın Semerkand şehrine giden gezginler, Timur’un mezarının da bulunduğu, Gür Emir türbesini ziyaret ettiler.

Fransa’nın arka sokakları

Yakın dostu Neslişah Alkoçlar Düzyatan ile Beyz-i Şah adında ortak bir şirket kuran Beyza Uyanoğlu gezi tarzını da değiştirdi. Beyza Hanım, ev ve ofis dekorasyonunda kullanılan objeleri yer aldığı mağazalarına ürün topluyor. Mağazalarında ünlü, yerli ve yabancı markalarda yer veren genç Uyanoğlu, no name sanatçıları da şans tanıyor. Sanatın merkezi olan Fransa’da bilindik galeriler yerine arka sokaklar ve tarihi bölgelerde bulunan sanatçı ve galerileri ziyaret edip ürün topluyor.

Sandal keyfi

Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, sandal sefası yaptı. Eşi Cem Boyner ile fırsat buldukça Ayvalık’ta bulunan yazlıklarında vakit geçiren çift, uzun zamandır sade yaşamın keyfini çıkarıyor.

Fuat Çağdaş

Fuat Çağdaş

Automobile Analysis / fuatcagdas@gmail.com

DİĞER YAZILARI